photo by: washingtonpost.com


קחו כדור טניס, כבו את האור
ליאור קלינגר ,17/10/2009

זו אחת השיטות שהפכו את קריסטי טוליבר, מי שחתומה על אחד הסלים הגדולים בהיסטוריית כדורסל המכללות, לשחקנית קלאץ' מדהימה. עכשיו היא כאן בבנות השרון, רכזת מלהיבה ובחורה נחמדה לא פחות. כנסו להכיר.

להפוך לחביבת 'ספסל' זה לא כל כך קשה, לפעמים שלשה אחת בזמן הנכון מספיקה. ככה התחיל הרומן שלנו עם קריסטי טוליבר, לפנות בוקר החמישי לאפריל 2006, טוליבר כפתה הארכה שבסופה שי דורון הניפה את תואר אליפות המכללות.

"כמובן שעדיין שואלים אותי על השלשה הזאת, זה רגע בקריירה שלי שלעולם לא אשכח", סיפרה טוליבר כשפגשנו אותה באולם הביתי של בנות השרון ברעננה, דקות לאחר משחק אימון מול תל כביר. "זו הייתה ברכה בשבילי להיות בקבוצה כזו נהדרת עם חברות לקבוצה כאלה מדהימות, ולהיות על הבמה הכי גדולה של כדורסל הנשים עם ההזמנות לקלוע זריקה כזאת, לא הייתי משנה דבר", אמרה טוליבר, "ידענו שננצח בהארכה, זה היה הכי חשוב".

טוליבר חתמה בבנות השרון בשלב מאוחר של הפגרה, ואין ספק שהיה להם שווה לחכות. "שמעתי רק דברים טובים על ישראל, עוד בקולג' שי כל הזמן הייתה אומרת 'יש לנו בישראל את האוכל הכי טוב, החופים הכי טובים', כל דבר תמיד היה הכי טוב בישראל על פי שי, היא אמרה לי מליון פעמים שאני חייבת לבוא לבקר" סיפרה טוליבר. "אני מרגישה ברת מזל שיש לי את ההזדמנות לשחק פה, אני רק כמה ימים פה אבל בינתיים נראה שזה מקום נהדר ואני בהחלט מתרגשת להיות כאן", היא הוסיפה.

טוליבר ידועה ביכולת שלה לקלוע זריקות תחת לחץ, ובכלל בסגנון הזריקה הפשוט מושלם שלה. היא קלעה יותר שלשות בקריירה מכל שחקנית אחרת במרילנד, והיא מדורגת מקום שלישי בקונפרנס הACC כולו. היא מחטיאה מהעונשין אחת לחודש בערך, זריקה כמו בספר שצריך לראות כדי להאמין. "הקרדיט מגיע לאבא שלי האמת, הוא לימד אותי את היסודות של הכדורסל. הוא לימד אותי איך לקלוע ואיך לשחק את המשחק", סיפרה טוליבר. אבא שלה, ג'ורג' טוליבר, היה שופט NBA שנים רבות וכיום הוא אחראי על השופטים בליגת הפיתוח של הNBA. האגדה מספרת שג'ורג' התחיל לאמן את קריסטי בגיל צעיר מאד במרתף שלהם עם כדור טניס כדי שתרכוש כבר בהתחלה את סגנון הזריקה הנכון, ואחרי שהיא השתלטה על המיומנות הוא היה מכבה את האור.

Photo by: seattletimes.com

טוליבר זכתה בכל פרס אפשרי בקולג', כולל הרכזת הכי טובה במכללות (פרס ננסי ליברמן) בעונתה האחרונה. מרילנד כבר הספיקה לתלות את הגופייה שלה על תקרת האולם, ליד כמובן מספר 22 של שי דורון. טוליבר הייתה הבחירה השלישית בדראפט הWNBA האחרון ע"י שיקגו, וכמעט העפילה עם הקבוצה לפלייאוף בפעם הראשונה בתולדות המועדון. העונה של טוליבר במדי שיקגו הייתה מלאה בעליות וירידות. היו לא מעט משחקים בהם המאמן סטיבן קי לא נתן לטוליבר אפילו דקה אחת. במשחקים בהם טוליבר קיבלה הזדמנות, היא הצליחה לא פעם להוביל את הקבוצה לניצחונות. טוליבר סיימה את העונה עם ממוצעים לא רעים של 7.6 נקודות למשחק באחוזים טובים, ו-1.9 אסיסטים ב14.3 דקות למשחק בלבד.

"זאת הייתה עונה מאתגרת כי זה היה שונה מהקולג' אבל אני חושבת שזה רק ילך וישתפר. זה כיף לשחק בליגה הזאת כי את מתחרה עם השחקניות הטובות ביותר בעולם", אמרה טוליבר. היא מקווה לחזור לשיקגו בקיץ מוכנה הרבה יותר לליגה של הגדולות, גם את ג'יה פרקינס אף אחד לא הכיר בעיר הרוחות לפני שהיא הציתה כמה רשתות במחוזותינו. "אני בהחלט רוצה לעבוד יותר על השליטה בכדור שלי ועל חדירות לסל ומסירות לחברותי לקבוצה מהחדירה", סיפרה טוליבר. "אני אוהבת את הסגנון של המאמן כי הוא מצד אחד שם דגש גדול בהגנה אבל כן נותן לנו לרוץ בהתקפה אחרי עצירה וזה כדורסל כיף מבחינתי, זה מה שאני אוהבת", היא הוסיפה.

לא יכולנו לסיים את הראיון בלי לשאול על הקלות הבלתי נסבלת בה טוליבר לוקחת, וקולעת, את הזריקות הגדולות. זה קצת נראה לא פייר לפעמים. "זה התחיל כששיחקתי 1 על 1 עם אבא שלי במרתף, הייתי בת שבע או שמונה, היינו משחקים על איזה גביע והוא תמיד היה נותן לי לנצח בסוף. תמיד הזריקה האחרונה הייתה שלי, הייתי קולעת ותמיד מנצחת. אחרי זה היינו עושים כאילו ראיון אחרי המשחק ואני כולי בת שמונה, אני חושבת ששם זה התחיל. ידעתי איך זה מרגיש להצליח ולהיות אלופה למרות שזה היה במרתף שלי ב1 על 1 עם אבא שלי, רק להרגיש את התחושה הזו בגיל כל כך צעיר, זה הפך ליותר ויותר גדול ככל שהתבגרתי", היא סיכמה.

ממבט מהיציע לכיוון הספסל, טוליבר משתלבת נהדר בנוף נבחרת העתודה/נערות של בנות השרון. היא לא השחקנית הכי חזקה ולא הכי אתלטית בליגה, אבל יש בה משהו מהפנט. הכדור נראה כמו המשך טבעי לכף היד שלה. הולכת להיות לה עונה לא פשוטה בקבוצה הכי צעירה בליגה, נקווה שנזכה לראות לפחות איזה שלשת ניצחון או שתיים.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();