ליעד סואץ קרני
צילום: עידן גרוסהולכות נגד הזרם
ליאור קלינגר ,17/10/2009

תארו לכם שהיו אומרים לכם כמה דקות אחרי משחק האליפות האחרון של אלקטרה רמת השרון, בין הקונפטי לWe Are The Champions, כי שתיים מהישראליות המזוהות של האדומות, קפטנית נבחרת ישראל ומי שנבחרה לחמישיית העונה, ילבשו בעונה הבאה את מדי אליצור מכבי נתניה. צחוקים אה?

כנראה שאת השאלה 'איך זה קרה' צריך להפנות קודם כל לרמה"ש, אבל בהחלט מגיעה תפיחה על השכם לנתניה שכן לא מעט קבוצות רדפו אחרי השתיים האלה. ביחד יש באמתחתן 132 משחקים ו-833 נקודות במדי נבחרת ישראל.

זו רק העונה השנייה של נתניה בליגה אבל ברור לגמרי שהם הפיקו הרבה לקחים. אם בעונה שעברה הסגל הישראלי של נתניה דמה יותר לקבוצה בלאומית ובחירת הזרות הראשונית לא הייתה טובה, העונה המצב אחר לגמרי. גם על ספסל המאמנים התרחש שינוי, שנגיע אליו עוד מעט.

תפסנו את שתי האדומות לשעבר אחרי הזכייה המרגשת שלהן בטורניר נתניה, מחויכות ועם ברכיים עמוסות בקרח. "אני מאד מחוברת לאזור ולמהות של נתניה, זאת עיר של ספורט. מנסים לבנות כאן מקום טוב לכדורסל נשים, יש תשתית של נערות וילדות וראש עיר שמאד תומכת ומאמינה בשוויון", פתחה סואץ קרני. "התחילו עכשיו לערב את הקהילה בעניין של הקבוצה, התחלנו ללכת לבתי ספר וכל מיני דברים, יש פה בנות ויש עם מה לעבוד אבל זה פשוט לוקח הרבה זמן", הוסיפה קולודני, "אני מקווה שתהיה הענות לזה, זה רק יצריך קצת סבלנות ואני מאד מקווה שבניגוד אלי, אנשים פה בורכו בתכונה הזאת".

עוד מוקדם לדבר על הציפיות של נתניה העונה, במיוחד כי מוניק קוקר הצטרפה לקבוצה רק כשבוע לפני הג'אמפ הראשון, אבל על פניו נראה שיש לנתניה סגל רחב ומאוזן עם הרבה פוטנציאל. "לא צריך לקפוץ מעל הפופיק, אנחנו קבוצה שעלתה לפני שנתיים מהלאומית. המטרה היא לבנות בסיס אמיתי לאורך זמן, אנחנו נעשה את המקסימום ושום תוצאה לא תפתיע אותי", אמרה סואץ קרני. קולדני הייתה קצת פחות דיפלומטית. "לבוא עכשיו ולהצהיר שאנחנו רוצות לקחת אליפות או גביע זה אפילו לא יומרני, לדעתי זה דבילי. בואי נגיד שאנחנו רוצות למצות את הפוטנציאל שלנו כקבוצה. מה כרגע הפוטנציאל קשה לדעת, זה ייקח עוד זמן, אבל אם נצליח למצות את הפוטנציאל, יהיה טוב", היא סיכמה.

הזכרנו קודם את עניין שינוי המאמנים וזה בהחלט אחד הסיפורים המעניינים של הליגה. זוהר רייזמן שהיה עוזרו של שמחה לב צור בעונה שעברה עבר לכסא המאמן הראשי, והביא לצידו את תמר מעוז פלמון. מעוז רשמה לא פחות מ-112 הופעות במדי נבחרת ישראל ושימשה כקפטנית הנבחרת במשך שנתיים, עם 377 נקודות היא ממוקמת במקום ה-12 ברשימת קלעיות הנבחרת בכל הזמנים. בליגת העל שיחקה מעוז 15 עונות. היא גדלה באס"א ירושלים, עברה בחולון, בני יהודה, מכבי רעננה ולבסוף רמת השרון שם זכתה באליפויות וגביעים. באפריל 2007 היא קרעה רצועה בברך במשחק הראשון של סדרת הגמר ובסופו של דבר החליטה לפרוש ממשחק פעיל.

"באמת שאין דברים כאלה כמו תמר, אני ונעמי מעריכות אותה ברמות מטורפות, תמר היא אחת הסיבות שנעמי החליטה לחתום פה", סיפרה סואץ קרני, "אנחנו מאד שמחות שהיא איתנו, היא מביאה גם את האופי המדהים שלה וגם את הבנת משחק". "לא לכל הקבוצות בליגה יש בכלל עוזר מאמן וכאן לא רק שיש, יש מישהי כמו תמר עם ניסיון מהרמות הכי גבוהות שאפשר בארץ", הוסיפה קולודני. "השילוב של זוהר, בן אדם שיודע כדורסל, עם הניסיון של תמר זה משהו שיכול לעבוד נהדר, זה גם לוקח זמן אבל זה נראה טוב".

"החיבור שיש לנו עם תמר וגם עם טלי [נוי], אנחנו מכירות שנים ויש צחוקים ברמה אחרת, הרבה מעבר לקבוצה חדשה", סיכמה סואץ קרני, "למזלנו גם הזרות שהגיעו הן באמת סופר נחמדות והתחברו ישר ופשוט כיף לנו, אנחנו רוצות להמשיך להנות כל העונה ולעשות הכי טוב שאפשר".כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();