בדרך חזרה לארץ. בראון


אס"א ירושלים סגרה את הסגל
שי ברק ,02/10/2009

בתום קיץ קשה, שכלל החלפת הנהלה ואי-וודאות כללית שמנעה הכנה אפקטיבית, סגרה שלשום אס"א את הסגל עם החתמת 2 זרות הצפויות להגיע כבר במהלך סוף השבוע לארץ. אדווינה בראון ודניאלה פייג'.

קיץ קשה עבר על ירושלים, העליה לליגת העל הגיעה דיי בהפתעה ודרשה הערכות שונה. הקבוצה שחזרה לליגת העל אחרי שנתיים בליגת המשנה שואפת להשאר ולהפסיק את הנדנדה שבין הליגות, לצורך כך נדרש היה להגדיל את התקציב, ומרבית העבודה בקיץ סבבה סביב נושא זה.
עם תמיכה של העירייה וסיוע כספי גדול יותר, יצאה ירושלים לדרך לא לפני שהספיקה להחליף את ההנהלה, והקבוצה חזרה לידיו של "מרכז קוסל".

אחת המטרות של הקבוצה בעונה הקרובה, הינה לקדם שחקניות צעירות מקומיות, הקושי להביא שחקניות מבחוץ מחד, והחומר המצוין הצומח בירושלים מאידך, הביא לתפיסה שאין סיבה לחפש בחוץ כשהפתרונות נמצאים בבית, ומכאן שבקבוצה, לצד השאיפות להתמקם במרכז הטבלה תנתן הבמה לרבקה רוס, לנסות ולהתקדם לדרג הראשון של הישראליות בארץ, ויחד איתה ינסו לעשות את הפריצה גם קרן נחמה ושני לוי.

כדי לאזן את הסגל הצעיר, חתמה בקבוצה ענבל מזרחי (24, 1.67) שתקבל את המושכות ואת תפקיד הרכזת הראשונה ותנסה להוביל את הקבוצה, באמצעות הנסיון שצברה ברמלה, ולהכשיר את הצעירות לתפקידן.
כי שכבר פורסם, את הסגל הישראלי הבכיר סוגרת בראשידה אלוהים, שתתפקד כישראלית הגבוהה של הקבוצה.

3 זרות יחזקו את הקבוצה העונה. דימונד רוג'רס היתה הזרה הראשונה שחתמה בקבוצה.
על אף הסיכום שהושג עם אלווין מנינג, היא לא תשחק בסופו של דבר במדי ירושלים העונה, מאחר ועסוקה באליפות אפריקה שם מייצגת את קמרון, ותתפנה להגיע לארץ רק בשלבים מאוחרים, דבר אשר לא מתאים לקבוצה החדשה, שתקופת הגיבוש קריטית עבורה.
במקומה הוחתמה זרה אמריקאית גבוהה, דניאלה פייג'. פייג' (23, 1.88) זכורה בעיקר במשחקה במדי דונאב אקונט הבולגרית שארחה את רמלה ביורוקאפ, אז קלעה פייג' 27 נקודות.
לאחר הדחתה של הקבוצה הבולגרית מאירופה עברה פייג' לליגה הפולנית, ירושלים היא תחנתה הבאה.
לפייג', נסיון קל גם ב WNBA , עם 3 משחקים במדי קונטיקט סאן בעונת 07-08.

אדווינה בראון (31, 1.75), בעונה האחרונה במדי חולון, היא הזרה השלישית החתומה בקבוצה.
בראון, פורוורדית ותיקה בנוף הישראלי ומהבולטות שבו, שיחקה בין היתר גם ברמת חן ובאשדוד.
בעונה האחרונה בחולון העמידה ממוצעים של 15.6 נק למשחק, 9 ריב' ו-4.3 אס'.
בראון ואלוהים הן השחקניות היחידות בקבוצה שגילן מעל 25 ותפקידן יהיה להנהיג ולחבר את הצעירות, ולהדריך אותן, לפחות בשלבים הראשונים.

את סגל הקבוצה הירושלמית סוגרות, חנה גינובקר, שני נאות, ומרים גייבל.

בועז טייב שמאמן את הקבוצה למעלה מ-10 שנים ימשיך בקבוצה עונה נוספת ואליו יצטרף דן מהגר, מאמן ותיק בירושלים שבעברו אימון קבוצות הנערות והנוער.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();