צילום: מוטי קלינגר


הזדמנות אחרונה לרמלה
ספסל ,11/04/2009

אם רמלה רוצה להציל את הסיכוי שלה בסדרת הגמר, אין לה זמן לבזבז. ביום שני, 19:30 בערב (שידור ישיר בספורט5), רמלה תנסה להתאושש מההפסד במשחק הראשון כדי להשוות את הסדרה. אם רמה"ש עולה ל2 - 0, צפו לשמפנייה בסוף השבוע. דונה אונרדר, מנכ"לית הWNBA, נמצאת בארץ ותהיה במשחק 2 ו-3.

לפני שנדבר על משחק 2, נתייחס לאורחת הכבוד שתגיע לאולם בקריית מנחם. דונה אורנדר, המנכ"לית של ליגת הWNBA בארבע השנים האחרונות, נחתה בסוף השבוע לביקור בישראל במטרה לצפות במשחקים 2 ו-3 של סדרת הגמר. אורנדר, יהודייה אשר השתתפה במכבייה ב1985 והייתה שחקנית מקצוענית בארה"ב, טסה לישראל לאחר דראפט ה-WNBA.

נחזור כעת לעניין הפעוט של סדרת האליפות. בכל אחד מהניצחונות של רמלה בסדרת חצי הגמר מול רמת חן, היא הורידה יותר ריבאונד מהיריבה שלה למרות הנחיתות המשמעותית בגובה. רמה"ש לעומת זאת ניצחה במאבק על הקרשים במשחק אחד בצורה משכנעת, למעשה היא הורידה רק ריבאונד התקפה אחד פחות מסה"כ ריבאונד ההגנה של רמלה. חצי מהכדורים שרמה"ש החטיאה מול הסל שלה, נשארו אצלה ביד. כתוצאה מכך רמה"ש גם הגיעה פי שתיים פעמיים יותר מרמלה לקו העונשין. ככה רמלה לא יכולה לנצח, בטח אם היא לא קולעת שלשות.

רמלה תהיה חייבת למצוא פתרון להתמודד עם השליטה של האדומות מתחת לסלים אם היא רוצה להאריך את הסדרה הזו, אבל זו לא הבעיה היחידה. בעיה מספר שתיים עונה לשם ג'יה פרקינס, הגארדית המצוינת של רמה"ש שקלעה 25 נקודות לעומת 17 בלבד של תמרה מור ושרי סאם יחד. בכלל לא ברור לאן נעלמה ההגנה של רמלה במשחק מס' 1, רמה"ש קלעה מתחת ל-20 נקודות ברבע רק ברבע השני.

הבעיה השלישית של רמלה היא כמובן חוסר התפוקה של צמד הזרות שלה במשחק מס' 1. שרי סאם הגיעה למצבי זריקות לא רעים בכלל ברמה"ש, אבל זה פשוט לא נכנס. מור לעומת זאת לא חיפשה מספיק את הסל. לרמלה אין את העומק שיש לרמה"ש (24 נקודות מהספסל) כדי להרשות לעצמה יום חלש של האמריקאיות.

מבחינת רמה"ש, היא תצטרך להגיע למשחק 2 עם הרבה יותר קילר אינסטינקט ממה שראינו ממנה במשחק הראשון. קבוצה שעשתה ריצת 19 – 0 במהלך המשחק לא אמורה להוביל רק בארבע עם חמש דקות לסיום. הרבה קרדיט מגיע לרמלה על היכולת לחזור פעם אחר פעם למשחק מפיגור דו ספרתי, אבל רמה"ש יש להודות לא הייתה בשיאה פרט לפרקינס. בניגוד למשחק הראשון, רמה"ש מגיעה למשחק השני עם הרבה פחות לחץ אחרי שעשתה את העבודה אצלה בבית. רמלה לעומת זאת יודעת שמפיגור 2 – 0 היא כנראה כבר לא תחזור.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();