הזורעים בדמעה, ברינה ירקודו
אורי סביר ,11/03/2009

לפני חמש שנים החליטה צפון דקוטה סטייט שלא לרשום את ארבעת הפרשמנים שלה, כדי שיוכלו לשחק איתה בעונתה הראשונה בדיוויז'ן 1. הלילה, אחד מאותם פרשמנים שלח את האוניברסיטה האלמונית מפארגו לריקוד הגדול עם סל מדהים ששווה אליפות.

מי שראה הלילה את גמר ליגת ההורייזון (או את השידור החוזר ב-ESPN ישראל בשעות הצהריים), שמע בוודאי את צוות השידור מזכיר שוב ושוב איך במקרים של קבוצות קטנות מהמיד-מייג'ורז, עבודה מאומצת של חצי שנה מתנקזת למהלך או שניים בסיום. עבורן, "אט-לארג'-ביד" זה מקסימום משהו שהם יצטרכו לשאול בעבודה הבאה במקדונלד'ס ו"הבועה" זה סרט גאה. במילים אחרות - אם הן לא זוכות בטורניר המחוזי, אין להן סיכוי לרקוד בטורניר ה-NCAA.

במקרה של נורת' דאקוטה סטייט האלמונית שמגיעה מהעיר פארגו - אותה עיר במינסוטה שהפכה מפורסמת בזכות האחים כהן - עבודה של חמש שנים התנקזה למהלך אחד. לפני חמש שנים, החליט המאמן טים מיילס (שבינתיים עבר להדריך את קולוראדו סטייט) להשאיר את ארבעת הפרשמנים שלו בחוץ כ"רד-שירט", על מנת להשאיר להם עונה נוספת של זכאות לשחק.

לא פעם במקרים כאלה, ההחלטה מתקבלת כיוון שה"בשר הטרי" בקמפוס לא עומד עדיין בדרישות האקדמיות, סובל מפציעה כזאת או אחרת או פשוט אמור להגיע לעמדה מאוכלסת היטב. טום איזו לדוגמא, אמר לפני כמה שנים שהוא מצטער שלא השאיר את אל אנאגוניה מגליל/גלבוע בצד בעונתו הראשונה, כדי שיקבל מפלצת אמיתית בשנתו החמישית.

במקרה של בן וודסייד, ברט ווינקלמן, לוקאס מורמאן ומייק נלסון, הסיבה הייתה שונה בתכלית. נורת' דאקוטה סטייט הקטנטנה כיוונה ל-2009, השנה הראשונה שלה בדיוויז'ן 1 אחרי שנים ארוכות בדרג המשני. ע"פ הסיפורים, הפרשמנים הצעירים שלא הורשו לשחק היו קורעים את החמישייה הפותחת של "הביזון" באותה עונה והמאמנים אכלו את הלב. בינתיים, החבורה הצעירה שיפרה אלמנטים במשחקה, עבדה בחדר כושר והוסיפה ק"ג של שרירים.

היום בלילה, חמש שנים אחרי, ההימור השתלם באופן סופי. וודסייד, אז פרשמן רד-שירטד והיום סיניור שנה חמישית, סגר ריצת 4:18 עם סל גדול 3.3 שניות לסיום והבטיח למכללה שלו טיול לטורניר כבר בשנתה הראשונה אחרי ניצחון 64:66 על אוקלנד הלוזרית.

הניצחון, מס' 26 העונה, השווה את שיא הניצחונות של המכללה משנת 1925, וסביר להניח שהיה האחרון של החבורה מפארגו לעונה זאת. וודסייד, שקלע לא מזמן 60 נקודות בהפסד בשלוש הארכות ומוביל את הקבוצה עם 22.8 נק' ו-6.3 אס', מהווה את עמוד השידרה של האוניברסיטה ביחד עם ווינקלמן (18.4 נק' ו-7.4 ריב'), עוד פרשמן מאז, אבל קשה להאמין שבטורניר הם יוכלו לנצח מישהו. עוד יותר קשה להאמין שמישהו ייקח שם את ההפסד הבא קשה במיוחד - נכון להיום, הקמפוס לובש חג: אחרי חמש שנים של עבודה קשה, הגיע הזמן לקצור את הפירות המתוקים.

לחצו כאן לצפייה בתקציר משחק האליפות


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
בחזרה לסיקסטיזיורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווהמ"הרוקח" ועד גדיניההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףשחקו, המפתחות בפניםפשוט מושלמתסורי, ארבידאסלגביע חוקים (וסימונים) משלוהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילות"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?על כל שאלה תשובה"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלרוץ, לרוץ, לרוץלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלהשאיר את ריקילכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();