מזרחי. קטל את האקסיתהקוטל המזרחי
ספסל ,16/02/2009

סל ניצחון מדהים של משה מזרחי שלח את מכבי חיפה לגמר גביע המדינה אחרי 66:67 מוצדק על הפועל ירושלים. ביום ה', תהיה בישראל מחזיקת גביע חדשה שלא הניפה עדיין את התואר.

לא לחינם משה מזרחי התכבד בסל הניצחון הערב. הפורוורד, שביום ה' ילחם על תואר מול קבוצת נעוריו, גבר הערב על האקסית המיתולוגית עם סל עצום, 2.4 שניות לסוף, אבל לאורך כל המשחק היה המצטיין עם הגנה אדירה על טימי באוארס.

המצטיין השני היה עמית בן-דוד, שנכנס נהדר לנעליו של דורון פרקינס הפצוע וניהל את המשחק יוצא מן הכלל. האסיסט שלו למזרחי בסיום עשה את ההבדל בין כמעט לבין גמר שלישי בהיסטוריה של המועדון מהכרמל.

ירושלים מצידה בנתה על גביע שלישי ברציפות וחמישי בסה"כ, אבל שוב השתמשה ברוטציה קצרה מדי, סבלה מיום חלש של עומאר סניד שעדיין לא חזר לעצמו מהפגרה ומלבד מספר דקות ברבע השני, לא הצליחה להגביר את הקצב האיטי שכפה אבי אשכנזי.

הרבע הראשון של ירושלים היה פשוט נוראי. מזרחי הקשה מאוד על באוארס עם חיפוי של כל ההגנה והאדום היחיד שקלע ברבע היה ווטסון, שהגיע לדו-ספרתי אמנם אבל השאיר 5 נקודות על הקו. קוז'יקרו וסיילס פתחו יתרון והעניקו שליטה בריבאונד, רוס הדליק את הקופים הירוקים עם ריברס ליי-אפ אדיר ובן-דוד קבע 10:18 לחיפה.

בן-דוד ירד לנוח ומקי החלוד הרבה לטעות. רוס עוד הגדיל את הפער ל-9, אבל רוט בשני סלים ואסיסט החל ריצת 0:15 במהלכה איבדה חיפה שישה כדורים רצופים. סיילס (10 ריב' בהפסקה) החזיר את חיפה לשיוויון, אבל ירושלים הגיבה בשש נקודות ללא מענה מצידה ולמחצית ירדה ביתרון 33:35, למרות שלשה בודדת ב-10% ופיגור 22:11 בריב'.

חיפה פתחה את הרבע השלישי טוב וחזרה להוביל אחרי בלתי-ספורטיבית נגד ששון. סניד בשלשה ופאואל במהלך של שלוש נקודות העלו את ירושלים בחזרה ל-5, אבל סניד יצא ברביעית טכנית על פלופ, הקבוצה שלו הסתפקה בזריקות רעות מבחוץ וחיפה עשתה מהפך נוסף עם ריצת 1:10 בסיומה הכפיל מקי את כמות השלשות של הירוקים. פאול וסל של ווטסון צימק ל-48:47 בסיום הרבע.

באוארס התעורר והנדנדה נמשכה. מקי ענה לו עם פאול וסל גדול וסניד רק השווה עם אחת משתיים מהקו. ג'פרסון העלה את הירוקים ליתרון בחדירה יפה, אבל סניד בשלשה מטורפת בסיבוב העביר אותו בחזרה, פחות מ-11 שניות לסיום. בנדה מעט הסתבך, אבל מזרחי הגיע משום מקום ועם פאול וסל הכריע את המשחק, 66:67 בסיום!

חיפה: סיילס 14 (11 ריב'), ג'פרסון 11 (7 איב', 3 חט'), בן-דוד (6 אס') ורוס 10 כ"א, מקי 8, מזרחי וקוז'יקרו (10 ריב', 4 איב') 7 כ"א, פורת לא קלע.

ירושלים: ווטסון 17 (8 ריב', 5 חט', 3-10 מהקו), באוארס 15 (5 איב'), סניד 13, רוט 11, ששון ופאואל 4 כ"א, נעימי 2 (5 אס'), הלסקה ומרקוביץ' לא קלעו.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();