טולברט. עלה לגמרפעם שישית גלידה?
ספסל ,16/02/2009

הפועל חולון התגברה על עירוני נהריה בתום משחק הפכפך וצמוד, 76:79 והעפילה לגמר גביע שישי בתולדותיה, אחרי לא פחות מ-13 שינויי הובלה. לואיס פלורס קלע 20 למנצחים, בריאן טולברט הצטיין עם 18 וחמישה אסיסטים.

סטטיסטיקה מלאה

לפעמים נתון סטטיסטי אחד מספר את המשחק יותר טוב מכל דיווח אפשרי, אז שימו לב: 13 פעמים הערב הראה הלוח שיוויון ולא פחות מ-14 פעמים החליפה ההולכה ידיים. בסופו של דבר, חולון עשתה פחות טעויות, שמה את הכדור אצל לואיס פלורס וניצחה עם 9 נקודות עונשין רצופות.

נהריה לא הייתה רחוקה מלנצח את המשחק, אבל סבלה מיום נוראי של המשולש המוביל שלה. ארון מגי הסתבך בבעיית עבירות ונתן תפוקה נמוכה בהרבה מהרגיל, רביב לימונד לא הגיע הערב להיכל ויוגב אוחיון היה מבולבל מדי וחסר ביטחון באופן מוחלט בהתקפה.

חולון ניצלה את כל אלו וכבר עכשיו יכול דני פרנקו להתהדר בהישג שלא היה למיקי דורסמן אשתקד: העפלה לגמר גביע המדינה. כדי לשנות את מאזן האימה של חולוניה בגמר, חמישה הפסדים בחמישה משחקים, הוא יצטרך עוד יום מצוין של בריאן טולברט, אבל גם שיפור גדול בריב' (40:26) לעומת הערב ובקליעה מעבר לקשת (רק 4 שלשות ב-27%).

המשחק נפתח כצפוי עם המון ראן אנד בלגאן, כאשר מגי ופלורס שהיו המוציאים הטובים ביותר לפועל יורדים במהירות לספסל עם 2 עבירות. ליפשיץ דווקא נשאר עם כמות דומה ואחרי שבע נקודות רצופות העניק לחולוניה יתרון 11:16 בסל שהקפיץ את הקהל אחרי מסירה בין רגליו של לימונד. נהריה קלעה רק סל אחד מחוץ לצבע וגם איבדה 6 כדורים, אך ירדה אחרי עשר דקות בפיגור מינימאלי, 19:15.

מגי חזר למגרש בתחילת הרבע השני וההתקפה של נהריה הכפילה את כמות הנקודות שלה מהרבע הקודם. לואיס בשתי השלשות הראשונות של נהריה במשחק העביר את ההולכה, אבל בריאן טולברט המצוין שמר על הנדנדה עם 12 נק' ברבע. פסק-זמן של יעקב ג'ינו בדקה האחרונה לפני הירידה לחדרי ההלבשה הוביל לריצת 0:7 של הצפונים, שהפכו ל-41:45, אחרי שסל מדהים של טולברט מחצי מגרש עם הבאזר נפסל בצדק.

פתיחת הרבע השלישי הייתה כרגיל כולה של חולון. ווטסון צבר שלישית מהירה אבל נשאר על הפארקט והוביל ריצת 0:10, כאשר נהריה מחטיא את עשרת ניסיונותיה הראשונים מהשדה ונתקעת ללא נקודה עד אמצע הרבע. האנרגיות של חולון נרגעו ונהריה ניצלה זאת כדי לזחול בחזרה ליתרון, שצומק ל-56:55 בסוף הרבע אחרי סל של טולברט, שהפעם היה חוקי למהדרין.

טולברט במהלך של שלוש נקודות השלים את המהפך ואורלנד המשיך אותו עם 5 רצופות. שלשה של פלורס עם הקרש העלתה את חולון ל-65:70, אבל וויליאמס ולואיס הפכו שוב בשלשות. פלורס החזיר את היתרון בארבע קליעות עונשין ונהריה המבולבלת ראתה את מגי מאבד לקוקיה ואורלנד מגדיל לפער של 2 התקפות. ריצ'י עוד צימק לנקודה, אבל פלורס עמד בלחץ מהקו והבטיח את הניצחון, 76:79, למרות שקבוצתו לא קלעה מהשדה בארבע הדקות האחרונות.

חולון: פלורס 20, טולברט 18 (5 אס', 5 איב'), וושינגטון 11 (4 חט'), ווטסון 8, ליפשיץ (כולן ברבע הראשון) ואורלנד (כולן ברבע האחרון) 7 כ"א, ווית'רס 5, שגב 2, קוקיה 1, קוסטיקה לא קלע.

נהריה: לואיס 19 (4-8 לשלוש), וויליאמס וריצ'י 12 כ"א, רות'בארט 11, מגי 9 (9 ריב', 4 איב'), לימונד 7 (4 איב'), אוחיון 6 (6 ריב', 6 אס', 7 איב'), חנוכי לא קלע.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();