בת אל לזמי, במגרש הביתי


אשדוד חוזרת להתאמן – ברמת השרון
ליאור קלינגר ,05/01/2009

בסגל ישראלי בלבד מאחר ושתי הזרות והמתאזרחת האמריקאית לא מוכנות להגיע לארץ, תפתח ביום שלישי מכבי בנות אשדוד את הכנותיה לקראת חידוש הליגה באימון באולמה של אלקטרה רמה"ש, היחידות עד כה שהציעו עזרה לקבוצה הדרומית. "הקבוצה משותקת, אנחנו מושבתים לחלוטין" אמר היו"ר נאור גלילי.
תגובת שי שני: "נעשה כל מאמץ לסייע לקבוצה, אני מאמין שבמהלך היום [6 לינואר] נמצא פתרון".

תשעה ימים עברו מאז תחילת המבצע "עופרת יצוקה". פיקוד העורף אסר על קיום אימונים באשדוד, והאמריקאיות של הקבוצה הנמצאות בחופשה הודיעו שבמצב הקיים הן אינן מוכנות להגיע. הכוונה לתמרה מור, שרל בייקר ובראשידה אלוהים. הגבוהה ג'ניפר האמפרי שוחררה ובאשדוד לא יכולים כלל לפנות אל סוכנים כדי לחפש לה מחליפה בסיטואציה הנוכחית.

הזרות הודיעו שהן לא מגיעות, בייקר ואלוהים ביטלו את הטיסה שהייתה להן ביום ראשון. מור אמורה להמריא ביום חמישי אך גם זה נכון לעכשיו לא יקרה. "אנחנו מושבתים לחלוטין, במצב הנוכחי במידה וזה ימשך עד לתחילת הליגה, אנחנו לא נופיע" אמר יו"ר הקבוצה, נאור גלילי. "הזרות לא יגיעו במצב הזה, ואנחנו על סף חוסר קיום. כרגע אין פעילות בכלל במחלקה, גם לא בנוער ואין מי שירים את הכפפה", אמר גלילי.

אשדוד פנתה כמובן לאיגוד הכדורסל אך פתרון עדיין לא נמצא. "אנחנו נמצאים בקשר רצוף עם הקבוצה, ונמצא את הדרכים לסייע להם" אמר יו"ר האיגוד, שי שני, ל'ספסל'. "אנחנו בודקים אפשרות עם וינגייט או במקום אחר במרכז, עדיין לא קיבלנו תשובה מוינגייט לגבי מקומות פנויים. הבנתי מהקבוצה שהזרות אמורות להגיע ב12 בינואר ככה שיש עוד כמה ימים, נעשה כל מאמץ לסייע למצוא מגורים חלופיים. חד משמעתית האינטרס שלנו זהה לאינטרס של אשדוד, אני מאמין שבמהלך היום נמצא פתרונות", הוא סיכם.

בהיעדר פתרון, כנראה שלא תהיה קבוצה. "אין לנו אפשרות כלכלית לממן שהייה בבתי מלון בת"א, ובנוסף אם אנחנו מאבדים את יתרון הביתיות והקהל שלנו, שהוא קהל מאד משמעותי, נשקול להישאר בסגל ישראלי עד סוף העונה.", אמר גלילי.

"פתרון ראשוני עדיין לא קיבלנו, ואי אפשר לחפש זרה גבוהה במצב הנוכחי. חיכיתי לתשובה ממשית מהאיגוד ובינתיים לא חזרו אלי, אבל אני לא רודף אחרי אף אחד. זה צריך להיות אינטרס שלהם לא פחות משלי", סיכם גלילי. הליגה כאמור אמורה להתחדש ב22 בינואר, זה משאיר לאשדוד 17 ימים החל מיום שלישי לקוות שהאיגוד ימצא להם מגורים חלופיים, לשכנע את אמריקאיות לחזור, לחפש גבוהה חדשה, להחתים אותה, ולחבר איכשהו את כל זה לקבוצה.

למרות חשיבותה הרבה של אשדוד לליגה, כקבוצת צמרת עם קהל אוהדים תומך, נראה שהיחידות שאכפת להן מהמצב הן נשות רמה"ש, שהודיעו להנהלת אשדוד כי קבוצתם מוזמנת להתאמן באולמן מתי שיזדקקו. "אנחנו רוצים להודות לאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ' שבאמת בהמון נדיבות הציעו לנו להתאמן באולם שלהן, ואנחנו מעריכים את זה מאד", אמר גלילי. "ההצעה שלהן מחממת את הלב, הרצון לבוא ולעזור מראה מעבר לכדורסל איזה אנשים איכותיים הם", הוא הוסיף.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();