אייבורי לאטה
צילום: מוטי קלינגררגע לפני: רמת חן מחתימה את לאטה
ספסל ,18/12/2008

72 שעות לפני פתיחת משחקי רבע גמר גביע המדינה, מכבי רמת חן החתימה את אייבורי לאטה (אקס חולון), הרכזת הפותחת של אטלנטה בWNBA, במקומה של מטליה בלוין. גאנרית הולכת וגאנרית עם תעודות באה, אבל האם זה יביא גביע?

מכבי רמת חן, שניצחה העונה 8 מ10 משחקים והובילה את הליגה ברוב שלבי העונה, עושה שינוי משמעותי בסגל שלושה ימים לפני רבע גמר הגביע. אייבורי לאטה (24, 1.68) היא השחקנית החדשה בקבוצה, אחרי שהחלה את העונה בשייאן התורכית, שם שיחקה את משחקה האחרון בתחילת השבוע. לאטה שיחקה בשנה שעברה באליצור חולון והעמידה ממוצעים של 22.7 נקודות באחוזים טובים, 4.1 אסיסטים ו-4.0 איבודים למשחק. היא הייתה סגנית מלכת הסלים של הליגה, אחרי תמרה בואי, אבל חולון סיימה רק במקום השישי.

לאטה מחליפה את מטליה בלוין, הזרה האלמונית שרמת חן החתימה בקיץ אך התבררה כרכש לא רע בכלל. בלוין המהירה כשד העמידה ממוצעים של 15.1 נקודות באחוזים טובים, 4.1 אסיסטים ו-4.2 איבודים ב29 דקות למשחק. בלוין הוכיחה שהיא מסוגלת לייצר נקודות לעצמה מכל מקום במגרש ועשתה עבודה טובה גם בהגנה עם 2.7 חטיפות למשחק (מקום שלישי בליגה).

לאטה, שבנתה לעצמה קריירה מאד מפוארת באוניברסיטת צפון קרולינה שם שיחקה 3 שנים יחד עם סנטרית רמת חן לטויה פרינגל, מגיעה אחרי קיץ עמוס בWNBA. בעונתה השנייה בליגה, לאטה הפכה לרכזת הפותחת של הקבוצה החדשה של אטלנטה. לאטה סיימה את העונה עם ממוצע של 11.4 נקודות (36.2% מהשדה),3.5 אסיסטים ו-1.8 איבודים למשחק. את תחילת החורף לאטה העבירה בקבוצת שייאן בליגה התורכית, והייתה סגנית מלכת הסלים של הליגה עם 20.4 נקודות באחוזים לא רעים והוסיפה 3.8 אסיסטים למשחק. אבל הקבוצה שלה ניצחה רק שלושה משמונה משחקים, מקום 8 מתוך 11 בליגה. לאטה עזבה את הקבוצה בתחילת השבוע ונמצאת בארץ כבר מספר ימים, אותם ניצלה רמת חן למטרת המשא ומתן שבסופו של דבר הצליח.

למרות שלאטה ובלוין משחקות בסגנון די דומה, לרמת חן יש מעט מאד זמן להסתגל לשינוי, כי כבר ביום ראשון מתחיל שבוע גביע המדינה. לרמת חן היו שאיפות להניף אותו לפני ההחתמה הזו, וכעת אין ספק שהלחץ צריך לעלות עם הגעתה של כישרון מוכח כמו לאטה. אבל איך מחברים רכזת חדשה לקבוצה בזמן כל כך קצר? עדני דגן יצטרך למצוא דרך, ומהר.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();