להשאיר את ריקי
אורי סביר ,14/12/2004

על אף מפלס הלחץ הגואה במלחה, אורי סביר קורא לשרון דרוקר להמשיך בשלו ולא להיכנע לאלו שדורשים להחליף את ריקי פולדינג.

בכל עונותיו כמאמן ראשי, מלבד הראשונה, החליף שרון דרוקר זרים במהלך העונה. בעונה הראשונה של המילניום החליף את מקארתי וסיימון בקאר וסאבאנוביץ' ועונה אחרי זה את קאר באדריאן פיטרסון. את העונה בגליל פתח עם שני זרים בלבד בגלל שחרור ג'יימי ווטסון בטרם העונה, וגם אלטון מייסון שהובא כתחליף מאוחר יותר פינה את מקומו לקאר. לפני שנה כזכור, שוב החזיר דרוקר שחקן שחתך בעבר, כאשר קלי מקארתי נקרא לדגל במקום אריק וושינגטון, שבעצמו החליף את ביל אדוארדס.

נכון, הבאת מקארתי שינתה את ירושלים מקצה לקצה, אבל בשאר העונות החילופים לא בדיוק נשאו פרי. דווקא בעונה בה דבק קואץ' דרוקר בסולטרס, פשוטין ומקארתי (שפתח את העונה עם חוזה לחודש בלבד), הוא הגיע להישגי שיא, כשהביא את רעננה למקום השני, לכרטיס בסופרוליג ואפילו להפסד האחרון של מכבי ת"א בגמר הפלייאוף.

באחרונה שומעים יותר ויותר קולות שקוראים לשחרר את ריקי פולדינג מהפועל ירושלים, וסביר להניח שגם הם יודעים שלא הזר החביב ממיזורי הוא שורש הבעיה במלחה. נכון, הוא גם לא בדיוק מספק את הסחורה, אבל הרבה יותר קל להפיל את התיק עליו מאשר על שפר, קנטור, נאור ואפילו טרימינגהאם. על שפר כל העולם כבר דיבר אז לא נרחיב, אבל מה עם קנטור שקלע 8 סלי שדה העונה ב13 משחקים, ושעומד על פחות מעשרים אחוז גם בתוך וגם מחוץ לקשת בליגה? או נאור עם 2 נק' למשחק בליגה ו20% לשלוש? ואפילו טרימינגהאם הותיק, שיש לו חלק גדול בחמשת ההפסדים, בהם הוא יורד ל9 נק' ב30% מהשדה?

כאשר הגיע לארץ, כתבתי על פולדינג שהוא יהיה עבודה לא רק לדרוקר המאמן, אלא גם לדרוקר הפסיכולוג. אין מה לעשות, הילד רק חגג יום הולדת 22, זאת עונה ראשונה שלו מחוץ לבית והוא צריך להתרגל לא רק לכדורסל האירופי, אלא גם לעמדה מס' 3 הלא מוכרת לו. פולדינג עד כה מתאפיין בהססנות גדולה ובביטחון נמוך, וחבל. כל פעם שהוא עושה דברים באסרטיביות, זה נראה מצוין. שימו לב לנתונים שלו בליגה: 60% לשתיים, 48% לשלוש ויחס אסיסטים לאיבודים מהטובים בליגה. הוא אתלט גדול, עם הבנה מצויינת של המשחק ורצון לעבוד קשה ולהשתפר.

אם הגארדים היו מספיק את הסחורה עד עכשיו, לפולדינג היה הרבה יותר קל והוא היה נראה אחרת לחלוטין. מי שחושב שאנתוני פארקר שיחק בתחילת דרכו בארץ את הכדורסל שהוא מפגין היום, שיפשפש שוב בזכרונו. פולדינג הוא פארקר לעניים לעניות דעתי, ולולא עונת סיניור מאכזבת היינו רואים אותו היום רק בערוץ האן.בי.איי. סליחה, רק בשידור השבועי של אי.אס.פי.אן.

אז דרוקר, תמשיך לעמוד על שלך. מילא אם היה לבחור בעיות משמעת או מוטיבציה נמוכה, היינו מבינים, אבל הוא הרי משתלב מצוין במרקם החברתי שתפרת בקיץ. גביע כבר לא תיקח, וכמו שזה נראה כרגע, גם השלב הבא ביול"ב קאפ בספק, אז לפחות אולי תרוויח זר להרבה שנים. כל שצריך הוא להחזיר לו את הביטחון, התוצרת כבר תבוא לבד.


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
בחזרה לסיקסטיזיורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווהמ"הרוקח" ועד גדיניההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףשחקו, המפתחות בפניםפשוט מושלמתסורי, ארבידאסלגביע חוקים (וסימונים) משלוהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילותהזורעים בדמעה, ברינה ירקודו"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?על כל שאלה תשובה"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלרוץ, לרוץ, לרוץלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();