צודקות אבל משחקות
ספסל ,28/08/2008

בקשתה של אלקטרה רמה"ש להגרלה חוזרת ולשיבוצה בשלב הבתים ללא סיבוב מוקדם נדחתה ע"י פיב"א, אך בדיון שהתקיים מתח השופט ביקורת על פיב"א ובקבוצה מרוצים מהמסקנות. במשחק בשניים באוקטובר תתכוננו לראות שחקניות מקבוצת הנערות.

כזכור, אלקטרה רמת השרון הגישה ערעור על החלטת פיב"א לשבץ אותה בסיבוב המוקדם של היורוקאפ, למרות הרקורד המרשים שלה לאורך השנים במסגרות האירופיות השונות. הקבוצה ביקשה להשתלב בשלב הבתים אך לא היו לה ציפיות גבוהות לשינוי החלטת פיב"א כבר העונה. הקבוצה קיוותה כי הערעור יגרום לקביעת קריטריונים עתידיים בשיבוץ הקבוצות בשלב הבתים.

השופט קבע כי כל הסדר חדש יהווה פגיעה ספורטיבית בקבוצות אחרות ולכן לא תתקיים הגרלה מחודשת. אולם לאורך פסיקתו המנומקת, מתח השופט ביקורת על חורים בתקנון פיב"א, שמותיר יותר מדי מקום לפרשנות ולהחלטות שלא על פי קריטריונים. כמו כן ביקר השופט בפסיקתו את פיב"א על כך שהיא חורגת מהתקנון שלה עצמה בכך שאפשרה לרוסיה ולספרד לשתף חמש קבוצות במקום ארבע. השופט הבהיר כי לדעתו על פיב"א לתקן את המעוות באופן ברור, להחליט כמה קבוצות מכל מדינה ישתתפו בשלב הבתים ולהודיע על כך מראש.

"ידענו כמעט בוודאות שלא ישנו את ההחלטה לגבי השנה", הסבירה רחל אוסטרוביץ', יו"ר הקבוצה. "אבל השגנו את מה שרצינו, וזה שהדברים יהיו יותר ברורים ולא על פי גחמות של מישהו. חבל רק שהודיעו לנו על ההחלטה כל כך מאוחר, אחרי שהובטח לנו זה יעשה לפני שבועיים", היא סיכמה.

ברמה"ש מודאגים מכך ששלוש הזרות של הקבוצה המשחקות בWNBA – טאשה האמפרי מוושינגטון, ארין פיליפס מקונטיקט וקישה בראון מלוס אנג'לס, לא יוכלו להגיע בזמן למשחק נגד טראגוביסטה הרומנית בשני לאוקטובר. עונת הWNBA מסתיימת ב14 לספטמבר, כרגע סיכוייה של וושינגטון להגיע לפלייאוף קלושים למדי, אבל קונטיקט מובילה את המזרח ואל.איי שלישית במערב.

כדי להשלים את הסגל החסר לקראת המשחק מול טראגוביסטה נמסר מהקבוצה כי בכוונתה לצרף שחקניות ממחלקת הנערות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();