על כל שאלה תשובה
אורי סביר ,24/08/2008

סיכום קליל לגמר אולימפי איכותי ביותר, בו נענו מספר תהיות: האמריקאים כבר לא יטילו ספק ברודי, חימנז תבע את כבודו האבוד בחזרה ו"פלאש" סיפק פריוויו מרשים לעונה. אורי סביר עם 5 הערות.

1. בשנה שעברה השאירה פורטלנד את רודי פרננדז לעונה נוספת בבדאלונה, כי חששה שהוא עדיין לא NBA Ready, עוד ביטוי אמריקאי שנדמה לפעמים כי הומצא כדי להתנשא עוד קצת על כשרונות מהיבשת הישנה. כמו שהוא נראה הבוקר, ייתכן שהיא תצטרך להשאיר אותו עוד שנה באירופה, כי לא בטוח שה-NBA מוכן אליו. לא זכור לי גארד אירופי במימדיו ויכולותיו האתלטיות, שמביא איתו כזה מגוון של תכונות. אם אכן ברנדון רוי ילמד לשחק יותר כרכז, הבלייזרס יהנו בשנים הקרובות מהקו האחורי הכי טוב שהיה להם מאז ימי טרי פורטר וקלייד דרקסלר העליזים. עכשיו, כשברור לכל שהבחור מוכן לליגה של הגדולים, נותרה רק שאלה אחת לאמריקאים: למה דווייט הווארד לא מחייך כשמצלמים אותו לפוסטר?

2. לאור העובדה שהוא כ"כ מזכיר את נדב הנפלד באלמנטים רבים של המשחק, צרם לי מאוד הזלזול בקרלוס חימנז לאורך הטורניר. הסמל של אסטודיאנטס, אותו ראינו לראשונה כבר באליפות אירופה לנוער בת"א לפני עשור וחצי, "ענה" בגדול כבר בחצי הגמר, בו היה המצטיין במשחק לטעמי, וגם היום היה יוצא מן הכלל. פעמים רבות מדי בשבועיים האחרונים שמענו את המשפט "מה עושה חימנז בחמישייה של אאיטו?" ואני מקווה שגם השאלה הזאת נענתה. נכון שהוא לא גדול כמו אנדרס חימנז, והמעבר מאסטודיאנטס מכורתו למלאגה קצת לקח אותו אחורה, אבל שחקן כ"כ ותיק, עם מעל 150 הופעות בנבחרת (הראשונה שבהן אגב ביד-אליהו), ניסיון שלא יסולא בפז, אגו שמיישר קו עם השערות על ראשו וחכמת משחק שלא רואים כל יום, ראוי למעט יותר כבוד. לשחקן ישראלי לא היו מתייחסים כך לעולם בשידור. למי שלא שם לב, נספר שבמשחק בשלב הבתים בו הובסה ספרד ב-37 הפרש, היא חסרה את חימנז הפצוע.

3. עכשיו, אחרי שגם האמריקאים למדו להכיר את הפלא העונה לשם ריקי רוביו, תעלה עוד יותר שאלת הקליעה של "אל-ניניו". הרכז מבדאלונה החטיא את ששת ניסיונותיו האחרונים מעבר לקשת בטורניר, אותו סגר על 2 מ-12 בלבד. ואף על פי כן, אין עדיין מקום להיכנס לפאניקה. בגילאי נוער כבר ראינו ממנו טורניר של קרוב ל-50% לשלוש, ושחקן שקולע באיזור ה-80% מהקו לא יכול להיות נגר כ"כ גדול כפי שנוח לצייר אותו. לרוביו יש מוטת ידיים שכמעט נותנת פייט למייקל פלפס, קריאת משחק מצויינת והרבה מאוד אלמנטים הכרחיים לעושה משחק. אבל מעל הכל, נראה שהוא עשוי מכל החומרים הנכונים. אז ידית כמו לאלברטו הררוס כבר לא תהיה לו, לא נורא. ג'ייסון קיד עשה קריירה גדולה ב-NBA בלי להיות פיור שוטר, לכו תשאלו אותו מה הוא חושב עכשיו על הילד מספרד.

4. לחורחה גרבאחוסה היה חלק חשוב בעלייה למשחק הגמר אמנם, אבל משהו בו נראה מדאיג מאוד. כושר הקליעה הרע בו הוא נמצא עוד יחלוף כמובן, ברם האיטיות בתנועות, הכבדות ובעיקר חוסר החדות, בולטים כמו מייק גיבסון בחרמון. בניגוד לקרלוס דלפינו, שנראה כמו עיסקה מצויינת של חימקי מוסקבה, לא בטוח שהפורוורד הספרדי שווה את חוזה העתק שקיבל ברוסיה. אפשר רק לקוות שהפציעות הקשות שעבר לא גמרו אותו כבר בגיל 30, כי את הכדורסל שהוא שיחק עד לפני שנתיים אפשר גם לסחוב עמוק לתוך העשור הרביעי לחייו.

5. לפני האליפות, הייתי בטוח שכריס פול יהיה הלהיט של נבחרת ארה"ב. רכז ראשון שעולה מהספסל בגלל הכבוד לקיד הוותיק, ובשתיים-שלוש דקות מטיס את החבר'ה ל-20 הפרש תוך מפגן האלי-הופים מרשים כמו שראינו בניו אורלינס. אז CP3 נראה קצת עייף מהעונה המדהימה שנתן במדי ההורנטס, אבל דוויין ווייד תפס את מקומו בגדול. כבר מהמשחק הראשון של ההכנה הוא היה הטוב בשורות האמריקאים, ולכו תדעו איך היה מתפתח המשחק לולא הרבע השני המדהים שלו. לא רוצה להתעסק פה בענייני מיאמי, אבל כבר עכשיו ברור, שמי שהיה השחקן הכי טוב בעולם רק לפני שנתיים, חזר בגדול מהפציעה ומתכוון להיאבק על "התואר" הנ"ל כבר בעונה הקרובה.


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
בחזרה לסיקסטיזיורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווהמ"הרוקח" ועד גדיניההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףשחקו, המפתחות בפניםפשוט מושלמתסורי, ארבידאסלגביע חוקים (וסימונים) משלוהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילותהזורעים בדמעה, ברינה ירקודו"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלרוץ, לרוץ, לרוץלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלהשאיר את ריקילכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();