מסעו של תמיר לארץ הקודש
ספסל ,29/07/2008

"ג'ורדן היהודי", שלא שיחק כלל בעונה שעברה, חתם במכבי חיפה: "אני חולק את אותו חלום וחזון עם ג'ף רוזן". רוזן: "שמח להחזיר אותו ארצה".

תמיר גודמן חתם הבוקר לעונה אחת במכבי חיפה. הגארד, שהגיע ארצה עם ציפיות גדולות, לא מצא את עצמו בכדורסל הישראלי, ובעונה החולפת לא שיחק כלל, כשהוא מתמקד במחנה הכדורסל הנודד שלו מחוף לחוף בארה"ב.

הרכז היהודי עשה את פרסומו כאשר כיכב ב"תלמודיק אקדמי" עם ממוצעים מדהימים של מעל 35 נקודות ו-15 אסיסטים למשחק, והפך ידוע בארה"ב בעקבות מספר כתבות שדיווחו על מעללי "ג'ורדן היהודי". בהמשך התפרסם עוד יותר, כאשר ויתר על הצעה מאוניברסיטת מרילנד, בין היתר כי לא הסכים להתאמן בשבת.

בדיעבד, הייתה זאת טעות גדולה שאולי גמרה לו את הקריירה. הוא יצא לשחק באוניברסיטת טוסון, אבל לא סיים אפילו את השנה השניה. בקיץ 2002 קיבל חוזה ארוך-טווח במכבי ת"א, אבל בפועל לא שיחק במדים הצהובים אפילו פעם אחת והושאל לגבעת שמואל.

גם בגבעה בנו על הקשר של גודמן עם הקהל, אבל יכולת מאכזבת וממוצעים של 2.0 נק' ו-0.6 אס' לא בדיוק הזרימו המונים לאור יהודה. עונה לאחר מכן הוא ירד לאליצור קרית אתא בלאומית, נפצע ופספס את כל עונת 04/05. עונה לאחר מכן חזר להשלים את החוזה בגבעת שמואל, אך מיעט לשחק שוב.

בעונתו האחרונה בארץ, 06/07, רשם 9.2 נק' ו-1.2 אס' למשחק במדי מכבי שוהם, אבל שוב החמיץ מעל חצי עונה בגלל פציעה בברך. את העונה הוא סיים קרוב לבית, במרילנד נייטהוקס מליגת ה-PBL החצי-מקצוענית, ומאז כאמור התרכז במחנה הכדורסל שנושא את שמו.

"אנו מאד שמחים להחזיר חזרה לישראל את תמיר גודמן ולקבלו לקבוצה שלנו בחיפה", אמר הבעלים ג'ף רוזן, "אנו מקווים שהחתמתו תגשר ביחסים בין קהיליות יהודי ארה"ב וישראל".

גודמן עצמו אמר: "אני מצפה בכיליון עיניים לסייע למכבי חיפה ככל הניתן על המגרש ומחוצה לו. אני חולק את אותו חלום וחזון עם ג'ף רוזן, חזון ששנינו מקוים להפיצו ברחבי ארה"ב וישראל".

מאמן הקבוצה אבי אשכנזי אמר: "החתמתו של תמיר גודמן היא עוד צעד להשלמת הפאזל בדרך לסגל ארוך מגובה וטוב".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();