שרף, 199 משחקים בנבחרתעידן חדש בנבחרת ישראל
ספסל ,22/07/2008

המשחק הבא של נבחרת ישראל, יהיה המשחק ה-200 של צביקה שרף כמאמן הנבחרת, הרבה יותר מכל מאמן אחר. את הנתון הזה שלפנו ממערכת חדשה ב"ספסל" המציגה את נתוני נבחרת ישראל בכל הזמנים. עם פתיחת אימוני הנבחרת היום, אנחנו גאים להשיק את המערכת ולהציגה לפניכם.

ניסוי הפטריוט - התייחסות אחרונה לפרשת אליהו

לאחר חודשים רבים של איסוף נתונים סיזיפי, מערכת "ספסל" גאה להציג מערכת חדשה המציגה את נתוני נבחרת ישראל בכל הזמנים. הנתונים נאספו בעזרת מחברותיו המדהימות של ישראל פז, עזרתו האדיבה של אלישע שוחט, בעזרת אתר פיב"א ואתרים אחרים וגם בעזרת הארכיון שלנו בספסל.

הצלחנו לאסוף את הרשימה המלאה של כל משחקי הנבחרת בכל הזמנים, כולל תאריך ומקום של כל משחק וכולל רשימת הקלעים בכל משחק ומשחק. בעזרת נתונים אלה הרכבנו מערכת ראשונה וייחודית שתהווה מקור מידע לכל מי שמתעניין בנבחרת ישראל. אנחנו כמובן נעדכן את המערכת מדי משחק ונעשה הכל כדי לעלות מאגר נתונים זהה גם לנבחרת הנשים.

כניסה חד פעמית למערכת תעלה 5 דולר והיא תקפה מהיום בו שילמתם ולמחרת. מינוי חודשי התקף לחודש מהיום בו שילמתם יעלה 15 דולר. מינוי חצי שנתי התקף לשישה חודשים מהיום בו שילמתם אפשר לרכוש ב55 דולר.

שימו לב: תשלום למערכת נתוני הנבחרת תאפשר כניסה גם למערכת הסטטיסטיקה המקצועית של "ספסל", שבימים אלו מרחיבה את עצמה.


לחצו כאן לכניסה למערכת


כעת ננסה לסקור באופו פרטני את תוכן המערכת:

הצלפים הכי קטלנים של נבחרת ישראל במשחק אחד
רשימה של 50 השחקנים שקלעו הכי הרבה נק' במשחק במדי הנבחרת. במהלך ההיסטוריה קלעו 8 שחקנים מעל 40 נק' במשחק במדי הנבחרת, דורון ג'מצ'י עשה זאת חמש פעמים אבל לא הוא מחזיק בשיא הנק' במדי הנבחרת. השיא נקבע ב 23 באוגוסט 1970 במשחק ידידות מול צרפת.

מאזן הנבחרת לפי קטגוריות
כאן ניתן לבדוק את מאזני הנבחרת לפי מסגרת, לפי יריבה, לפי מאמן, לפי הארץ בה התקיימו המשחקים ואפילו לפי העיר בה התקיימו. הנה מספר דוגמאות:
- המאזן של הנבחרת באליפויות אירופה הוא 67 נצחונות מול 94 הפסדים. באליפויות עולם מאזננו 7 נצחונות מול 12 הפסדים. איפה הימים של אליפויות אסיה שם רשמנו מאזן של שני הפסדים בלבד מתוך 20 משחקים.

- לנבחרת הישראלית יש מספר נאחסים ידועים. המאזן שלנו מול איטליה למשל הוא 27-5 לזכותם, מול ספרד אנחנו 19-4 לרעתנו, ומול ברה"מ לשעבר עמדנו על ניצחון בודד לעומת 16 הפסדים. גם את ליטא לא ניצחנו מעולם.

- מצד שני יש נבחרות שעושות לנו רק טוב. את אוקראיינה ניצחנו 10 פעמים ללא הפסד, את אנגליה 9 ללא הפסד ואפילו נגד טורקיה מאזננו לא רע בכלל.

- האם ידעתם שהמשחק הקרוב של נבחרת ישראל מול איטליה יהיה המשחק ה-200 של צביקה שרף כמאמן הנבחרת, הרבה יותר מכל מאמן אחר! בפנים תוכלו למצוא גם מה המאזן של כל אחד ממאמני הנבחרת האחרים לאורך השנים.

- ישראל היא נבחרת ביתית מאוד ועל אדמת המולדת ניצחנו 98 משחקים מול 31 הפסדים בלבד. ד"א דווקא על אדמת אירן ניצחנו 3 משחקים ללא הפסד.

- אם מעניין אתכם כמה משחקים שיחקה ישראל באיסטנבול, כמה בברצלונה וכמה בטורינו, גם לזה יש לנו תשובה. הכל בתוך המערכת.

מאזן הנבחרת בכל הזמנים
כאן תוכלו למצוא רשימה מלאה של כל 667 משחקי הנבחרת, החל מהראשון שבהם ועד האחרון. תוכלו למיין את המשחקים לפי תאריך, לפי מקום, לפי מסגרת, לפי כמות הנק' שישראל קלעה או ספגה וגם לפי הפרש.

- זאת למשל ההזדמנות לראות שהנצחון הכי גבוה של הנבחרת והתבוסה הכי גדולה של הנבחרת היו בדיוק באותו הפרש.

- כאן אפשר לראות ששיא הנק' למשחק של הנבחרת הוא 131 נק', והשיא השלילי הוא לא נעים להגיד, 20 נק' בלבד (פרדי כהן בלט עם 6 נק', מוסא דניאל וזכריה עופרי הצטיינו עם 3 נק' כ"א).

קלעי כל הזמנים
ברשימה הבאה תוכלו למצוא את קלעי הנבחרת ממויינים לפי מספר הופעות, סה"כ נקודות או ממוצע נק' למשחק. בשלושת הקטגוריות מוביל את הנבחרת אותו שחקן וזה לא סוד ששמו דורון ג'מצ'י.

- 27 שחקנים מחזיקים ממוצע דו ספרתי במדי הנבחרת, הטרי ביניהם הוא יותם הלפרין.יניב גרין, השחקן הפעיל עם הכי הרבה הופעות בנבחרת (צילום: לירון מולדובן)

פירוט הופעות שחקן
זו כבר ממש חגיגה. ביחרו שם שחקן ותקבלו עבור כל שחקן שתבחרו, את מאזן הנבחרת איתו בסגל, את מספר ההופעות שלו, כמות הנק' אותה קלע בנבחרת ופירוט מדהים של כל משחק ומשחק בו שיחק בנבחרת, כך תוכלו לראות למשל שהבכורה של גיא גודס במדי הנבחרת היתה במשחק ידידות מול רומניה ב-6 בינואר 1989 והוא לא פחד מהמעמד וקלע 17 נק' כבר בבכורה.

הבכורה של נדב הנפלד, בינואר 1987, היתה מוצלחת אפילו עוד יותר, הנפלד קלע 27 נק' בבכורה שלו בנבחרת במשחק אימון מול שבדיה.

עופר אשד ז"ל לעומת זאת, סיים את הקריירה שלו בסטייל ובמשחק הפרישה שלו מהנבחרת סידרו לו החברים הישג מיוחד במינו. הפרטים במערכת.

קלעים לפי קמפיין
מעניין אתכם לדעת מה היו הממוצעים של שחקני הנבחרת באליפות העולם 1986, בחרו מסגרת, בחרו שנה ותקבלו את הרשימה המלאה. באליפות העולם 1986 מיקי ברקוביץ' קלע 18.7 נק' למשחק, ג'מצ'י קלע 15.4 נק', לבאן מרסר הוסיף 15.2 והאווי לאסוף היה בשיאו עם 13.5 נק' למשחק. תומר שטיינהואר הצעיר קלע אז 1.3 נק' למשחק ו-22 שנים לאחר מכן הוא עדיין שחקן פעיל.

לסיום
לסיום. אנחנו זמינים לכל שאלה ובקשה, גם אם, רחמנא ליצלן, מצאתם טעות או שיש לכם תוספת כלשהי. אפשר תמיד לשלוח לנו מייל
שלחו לנו מייל

הערה: המשחקים כוללים רק משחקים בינלאומיים של נבחרת ישראל. משחקי ידידות מול קבוצות, אוספי כוכבים או של סגלים שנקראו ישראל ב' - הושארו בחוץ. ניסינו ליישר קו ככל הניתן עם ישראל פז ז"ל, והלכנו על פי כל הסטנדרטים והקריטריונים שהוא קבע בעצמו.

ואחרונים חביבים. המערכת הזאת היא פרי יוזמתו, פרי מאמציו ופרי שגעונו של אורי סביר שאסף את הנתונים בדקדקנות מדהימה וכבר אין לי מילים להודות לו. את התוכנה בנו אורלי וליאור קלינגר שנכנעו לכל גחמה שלנו ובסבלנות אין קץ עשו עוד צעד לעבר גן עדן (ולעבר מערכת דומה לנבחרת הנשים). תודה.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();