רמה"ש מודיעה: לא נשתתף באירופה
ספסל ,06/07/2008

אלקטרה רמת השרון הודיעה הערב כי הופעתה במשחקי גביע אירופה בעונה הקרובה מוטלת בספק לאחר שהתברר לה כי שר הספורט ראלב מאג'דלה החליט להפסיק את הקצבת משרדו לקבוצות נשים המשתתפות בגביע אירופה בכדורסל.

רצף של 18 שנים של השתתפות בגביע אירופה נמצא בסכנה. "לאור הקיצוצים שהושטו על משרד הספורט בשנים האחרונות, בראייה תקציבית מפוכחת ומכיוון שגם ככה הסיוע של המשרד לקבוצות הנוסעות לחול הוא ממש מזערי, הוחלט כי השנה הכסף יישאר בארץ ויופנה לטובת הקמת תשתיות למען דור העתיד של ספורטאי ישראל" – זו הייתה תגובת משרד הספורט בעקבות הודעת אלקטרה רמת השרון.

לא ברור, אם כך, מדוע רק תקציב קבוצות הנשים הוא זה שנפגע. " השליפה הזאת שפוגעת רק בקבוצות נשים מחזירה אותנו לימים חשוכים של עבודה שלא על פי קריטריונים. זוהי החלטה שרירותית מנותקת מהמציאות, חסרת רגישות לספורט נשים ולא נקבל אותה ונאבק בה בכל דרך אפשרית," אמרה יו"ר אלקטרה רמה"ש רחל אוסטרוביץ'.

יתירה מכך, לפי החלטת השר מאג'דלה וראש מינהל הספורט אורי שפר, הקבוצות גם לא תקבלנה את ההקצבה על השתתפותן בעונה שהסתיימה לפני כחודשיים 2007/8, חרף העובדה שבתחילת העונה הודיעו אנשי משרד הספורט לקבוצות להגיש את הבקשות המתאימות על מנת לקבל את התמיכה בהשתתפותן במשחקי גביע אירופה.

"לפני הכל, יש כאן התנהלות לא תקינה שלא תעמוד בשום מבחן משפטי על ביטול תמיכה כספית שכבר הובטחה לנו" , המשיכה אוסטרוביץ'. "בין יתר תפקידיו של מינהל הספורט, הוא לקדם ולטפח ספורט נשים ואינני מבינה איך השר יוזם פגיעה כה מובהקת בספורט נשים . פנינו לשר ולאורי שפר כדי לקבל הסברים ועד היום לא קיבלנו שום תשובה, ומדובר בבעלי מישרה ציבורית וכסף ציבורי . גם ככה ההוצאות על גביע אירופה עלו במאות אחוזים וגם בלעדיהם קשה מאד להסתדר. שיהיה ברור - לא נוותר, ואם ההחלטה לא תשונה ננקוט בכל אמצעי שעומד לרשותנו" סיכמה אוסטרוביץ'.

ההחלטה נוגעת כמובן גם לאליצור רמלה ובנות השרון אשר נרשמו לגביע אירופה, מן הקבוצות נמסר כי הנושא ייבדק. גם מכבי אשדוד אשר קיבלה זימון מפיב"א להשתתף ביורוקאפ עקב ויתורה של מכבי רמת חן שקלה ברצינות ובחיוב את ההצעה אך היעדר התמיכה ממשרד הספורט ותמיכה לא מספקת מעיריית אשדוד אילצה את הנהלת הקבוצה לוותר על ההשתתפות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();