זר נוסף לבני השרון
ספסל ,02/07/2008

מאמן עדיין אין לקבוצה של אלדד אקוניס, אבל היום היא החתימה עוד אמריקאי טרי מהקולג': האמין קויינטנס מקנט סטייט. אקוניס: "בגללו החלטנו לוותר על ג'ייסון וויליאמס".

האמין קויינטנס (23, 2.01 מ'), סמול פורוורד בוגר קנט סטייט, חתם הבוקר לשנתיים בבני השרון. יוצא הקולג' הטרי מחזיק בסעיף יציאה ל-NBA, במידה וימצא קבוצה שתקלוט אותו עד אוגוסט.

קווינטנסט, המכונה קיו, החל את דרכו במכללות בג'קסונוויל, בה רשם 13.9 נקודות ו-8.9 ריבאונדים במשך שנתיים, בהם נבחר בין היתר לפרשמן העונה במחוז האטלנטיק סאן. בקיץ 2005 החליט לעבור לאוניברסיטת קנט סטייט, ובגלל חוקי המכללות, נאלץ לשבת בצד במשך עונה שלמה.

אחרי עונה ראשונה בינונית, הוביל "קיו" את קנט סטייט לזכייה בטורניר המחוז, בו נבחר לשחקן המצטיין והופעה נדירה יחסית בטורניר המכללות. הוא רשם 10.0 נק', 7.5 ריב', 2.1 אס', 1.8 חט' ו-2.0 חס' למשחק, שזיכו אותו בתואר שחקן ההגנה המצטיין של הקונפרנס.

קויינטנס הצעיר הוא השחקן היחידי בהיסטוריה של המכללות שזכה להעמיד שורה סטטיסטית של ממוצעי קריירה הכוללים יותר מ-1,300 נק', 900 ריב', 250 אס', 250 חס', ו-200 חטיפות. שני השחקנים היחידים שהתקרבו להישג הזה היו, ליונל סימונס (שחקן השנה במכללות בשנת 1990) לו היו חסרות 2 חסימות, ושיין באטייה (שמשחק היום ביוסטון רוקטס) לו היו חסרים 13 ריבאונדים, ו11 אסיסטים בשביל להשיג את ההיישג הנ"ל. שחקנים נוספים שהיו קרובים להישג הנ"ל הם טים דאנקן (רק 69 חטיפות), גראנט היל (רק 769 ריבאונדים ו133 חסימות), וכריסטיאן לייטנר (רק145 חסימות).

עם סיום עונת המכללות השתתף קיו במחנה הקדם דראפט לשחקנים שסיימו קולג' בפורטסמות' שם העמיד ממוצעים של 11.0 נק', 6.3 ריב', 1.3 אס', ו-1.7 חט' ב-20 דקות משחק, והוא צפוי גם להצטרף למחנה של היוטה ג'אז ולהשתתף במדי הקבוצה בליגת הקיץ הנערכת ביוטה בסוף החודש.

יו"ר הקבוצה אלדד אקוניס: "ההחתמה של קיו היא אחת ההחתמות החשובות ביותר שלנו השנה, עכשיו אחרי שהחתמנו אותו אני יכול לחשוף שהוא הסיבה שבעצם וויתרנו על ג'ייסון וויליאמס. אנחנו עוקבים אחרי השחקן הזה כבר כמעט שנתיים, הוא סומן מבחינתנו כשחקן שיחליף את ג'ייסון בסיום החוזה שלו, והאמונה שנצליח להביא אותו היא זאת שגרמה לנו לוותר על האופציה להשאיר את ג'ייסון בקבוצה, משהו שהיה באפשרותנו לעשות".

"מדובר בשחקן מאד אטרקטיבי ואיכותי שמביא למגרש המון דברים, הקהל, השחקנים והמאמנים ייהנו ממנו מאד. הוא שחקן הגנה שלא רואים פה כל יום, שחקן חכם שעושה את השחקנים שמשחקים איתו ואת הקבוצות שלו טובות יותר, ומשפיע על המשחק בהרבה מאד דרכים ואספקטים. שחקן מיוחד, ומי שירצה להבין במה מדובר יצטרך להגיע למגרש ברעננה ולראות בעצמו".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();