לאומית - נבחרי העונה 07/08
ספסל ,18/04/2008

כמדי שנה התקשרנו לכל מאמני הליגה ושאלנו אותם מי שחלקני העונה שלהם. כל התוצאות המלאות בפנים

העונה הסדירה בליגה הלאומית הסתיימה ועם סיומה שאלנו את מאמני הקבוצות מי לדעתם הם הישראלי של העונה, הזר של העונה, חמישיית העונה, מאמן העונה, שחקן ההגנה, השחקן הצעיר והשחקן המשתפר של העונה.
למאמנים אסור היה לבחור שחקנים מהקבוצה שלו.
תודה לכל המאמנים על ההשתתפות במשאל.


השחקן המשתפר: ליאור שגב - ביתר בנימינה


בקטגוריה זו ביקשנו מהמאמנים לבחור את השחקן שעשה את קפיצת המדרגה הגדולה ביותר מהעונה שעברה. ליאור שגב קיבל 6 קולות ממאמני הליגה בקטגוריה זו. שגב קפץ מעונה בה היה פצוע ברובה, לעונה מדהימה אותה סיים עם 18.1 נק', 4.1 ריב', 8.5 אס' (ראשון בליגה)ו 2.6 חט' למשחק. קפיצת מדרגה נהדרת לשחקן הזה והעונה הכי טובה בקריירה שלו.
עוד קיבלו קולות: אור סלע 4, ליאור חכמון 1, אסף יגל 1, שני מאמנים לא בחרו.שחקן ההגנה: יריב רוקני - ביתר בנימינה


ביתר בנימינה רחוקה מלהיות קבוצת ההגנה הטובה של הליגה, למעשה היא אפילו קבוצת ההגנה הגרועה בליגה, אבל כנראה שזה לא הפריע למאמני הליגה וחמישה מהם בחרו ביריב רוקני לשחקן ההגנה המצטיין של הליגה בפעם השניה ברציפות. רוקני סיים את העונה כמלך הריבאונדים, נלחם כמו אריה בזרים הגבוהים של היריבות וזכה כנראה בצדק בתואר.
עוד קיבלו קולות: אבי אליהו ושחר נחמיאס 2 כ"א, ליאור חכמון, טוני יאנגר, ערן אסנטי, אסף הררי וירון להט קול אחד כ"א.השחקן הצעיר ותגלית העונה : אנטון שוטבין - ביתר בנימינה


לא ייאמן אבל ביתר בנימינה שולחת שחקן שלישי למצטיינים ופה המקום להזכיר שהקבוצה אפילו לא הגיעה לפלייאוף. כמעט קונצנזוס מוחלט בקטגוריית השחקן הצעיר. תשעה מאמנים מתוך 13 (רמי הדר לא יכל לבחור בו) סימנו את אנטון שוטבין במשבצת השחקן הצעיר שבמקרה שלנו הוא גם תגלית העונה. בשנתו הראשונה בבוגרים רשם שוטבין 16.8 נק', 6.3 ריב', 1.3 חסימות, 62% נהדרים משתיים וכל זה רק ב 31 דקות למשחק. אנטון הראה יציבות מדהימה ורק בשלושה משחקים ירד מ 10 נק'. לנו אין ספק שכבר בעונה הבאה נראה אותו מככב בליגת העל.
עוד קיבלו קולות לצעיר של העונה: ניב ברקוביץ' 4 קולות, רימון יבזורי קול אחד.


מאמן העונה : משה לוי - אליצור מכבי נתניה


משה לוי הוא מאמן העונה של מאמני הליגה הלאומית. לוי הוביל את נתניה לעונה מדהימה, בה הבטיחה את המקום הראשון כבר חמישה מחזורים לפני סוף העונה. הקבוצה שלו שמרה הכי טוב, קלעה הכי טוב משלוש, שיחקה עם רוטציה של 11-12 שחקנים ומשה לוי קיבל את הכבוד ואת התואר מהקולגות שהעריכו את עבודתו.
עוד קיבלו קולות: שרון אברהמי ורמי הדר 2 קולות כ"א, רוני צוקרמן, דרור עוזרי, איתן ברקאי, משה גרשון ואורן אהרוני קיבלו כ"א.חמישיית העונה


ליאור שגב, ביתר בנימינה

השחקן המשתפר של העונה השתחל גם לחמישיה הסופית של העונה. מלך האסיסטים של הליגה, שני בליגה בחטיפות, שני בין הישראלים בדירוג מלך הסלים אבל וזה הוא חייב לשפר, גם מלך המאבדים של הליגה. שגב קיבל 5 קולות לחמישיית העונה.

ליאור ליפשיץ, גבעת שמואל

פצצת האנרגיה מגבעת שמואל הוא הגארד השני בחמישיה העונה. קו אחורי שמורכב משני ליאורים. ליפשיץ ירד מליגת העל ללאומית כדי לקבל דקות ואת הבמה הראויה לכשרון שלו. ליפשיץ היה המנוע של גבעת שמואל העונה ולמרות שבקבוצה שלו משחקים דרור כהן, משה ברנר וירון להט, כל אחד מהם תותח בפני עצמו, דווקא הוא קיבל את הקרדיט ממאמני הליגה. ליפשיץ קיבל 6 קולות לחמישיה.

אלירן גואטה, אליצור מכבי נתניה

אלירן גואטה בשקט בשקט הוא אי של יציבות בליגה הלאומית בשנים האחרונות, שחקן שסביבו אפשר לבנות קבוצה. גואטה הוא המנהיג של נתניה על המגרש, 16.7 נק' למשחק בפחות מ 30 דקות לערב. אחוזים נהדרים מכל הטווחים. בגיל 33 הוא עדיין בשיאו ורק משתבח. גואטה קיבל 9 קולות לחמישיה.

החמישייה השנייה
שבעה שחקנים בחמישיה השניה של הליגה:
ניב ברקוביץ' - 4 קולות
משה ברנר - 3 קולות
אסף יגל, אלעד הופמן, טוני יאנגר, אנטון שוטבין ואנדרי זלינבאבא - 2 קולות כ"א
עוד 15 שחקנים נוספים קיבלו קול אחד לחמישיית העונה


הזר של העונה: סטנלי ברנדי - הפועל נצרת עילית


הוא כבר עבר את גיל 40 ולמרות גילו המופלג הוא פשוט מעל הליגה. עם 22.6 נק', 12.3 ריב', 1.8 חט', 1.6 חסימות, סטנלי ברנדי הוא הזר של העונה. ברנדי הוביל את את נצרת עילית הפצועה והחבולה על גבו לפלייאוף, הוא שיחק 33 דקות לערב, נלחם מול זרים שחלקם יכולים להיות הילדים שלו. ברנדי קיבל 8 קולות.
עוד קיבלו קולות: טוני יאנגר 2, דניס קאר, ג'וש גומז ונייט קרטר קול אחד כ"אהישראלי של העונה: אלעד אליהו - אליצור קרית אתא


אם היינו מבקשים מכם להמר בתחילת העונה על מי יהיה שחקן העונה הישראלי, כמה מכם היו מהמרים על אלעד אליהו ? אנחנו מנחשים שאף אחד. אליהו הפתיע את כולם העונה עם קפיצת מדרגה מרשימה ועלייה מ 15.3 נק' בעונה שעברה ל 17.6 נק' העונה כשהוא מוביל את הליגה באחוזים משתיים עם 71.4% (אחוזים מדהימים לגארד) ורביעי בליגה באחוזים משלוש עם 49.5%. אליהו קיבל 9 קולות לחמישיית העונה

אליהו קיבל גם 4 קולות לשחקן העונה הישראלי.
עוד קיבלו קולות לשחקן העונה. אלירן גואטה 3, ליאור שגב 2, ליאור ליפשיץ, ניב ברקוביץ', אסף יגל, פביאן ליפרמן ואילן נניקשוויילי קיבלו קול אחד כ"א.

נבחרי העונה 2007

נבחרי העונה 2006

נבחרי העונה 2005


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();