הגנה לא היתה פה
ארז מיכאלי ,03/12/2004

ארז מיכאלי מזהיר מפני הבאות אם ההגנה של מכבי לא תשתפר ומהר.

גרשון הוא מאמן שמאמין כי קבוצתו צריכה לקלוע שתי נקודות יותר ולא לספוג שתי נקודות פחות, על-מנת לנצח.

יש ביקורת רבה על האין-הגנה של מכבי ת"א אך די אם נזכר כי בעונה שעברה שפשפו רבים את עיניהם, כולל כותב שורות אלה, כאשר מכבי ת"א לקחה את גביע אירופה דרך ההתקפה, דבר שלא קרה מאז סוף שנות ה-80.
יותר מאשר מכבי ניצחה את המשחק, אתונה הפסידה אותו. א.א.ק הגיעה למשחק כמו שכל קבוצה אמורה להגיע למשחק מול מכבי ת"א העונה - קרבית וחדורת אמונה. קרבית, כי אי אפשר לנצחה בכשרון; חדורת אמונה, כדי שמינוס תשע לא יהפכו למינוס תשע-עשרה והלאה. היו מספר רגעים בהם היוונים יכלו להתנפץ אבל בעזרת יום מופלא של ניקו את ניקו הובלות וטכניות שקיבלה מכבי, הם נשארו עד הסוף. חאציס, היחיד באתונה שראוי לתואר כוכב הקבוצה ( למרות היותו שחקן של יום ), נתן תצוגה בלתי נשכחת גם כשמכבי שמרה עליו. זיסיס, כמעט השווה שיא יורוליג באסיסטים וניהל את התקפת אתונה בצורה יוצאת מן הכלל עד לדקות הסיום. שני השחקנים הללו סחבו את אתונה שנחשבת אחת הקבוצות החלשות ביורוליג מבחינה התקפית. יש ויאמרו כי זה בגלל ההגנה החלשה של מכבי. אכן, מכבי כהרגלה, מאחרת בסגירות ומשאירה שחקנים חופשיים לזרוק מתוך אמונה שהסטטיסטיקה תתיישר. למרות זאת, היו דקות שבהן מכבי שמרה היטב ובכל זאת הצמד הזה ניפק התקפות יעילות. קאציקאריס החליט במשחק הזה לשחק את המשחק של מכבי, כלומר, זריקות מהירות בהתקפה, ריצה, תוך הקפדה על שליחת שחקנים לריבאונד התקפה ( 9 לעומת 4 של מכבי ) וירידה מהירה להגנה כדי שמכבי לא תברח. ספסלו הקצר לא השאיר לו הרבה ברירות, ריבוי עבירות והוא היה יורד מובס. יום חלש בהגנה הצהובה ויום אדיר של חאציס וזיסיס היו הגורמים העיקריים לכך שאתונה היתה צמודה.
הדקות האחרונות הראו כמה ניסיון וכשרון יש למכבי. משחק טוב של שאראס ומשחק פושר של פארקר הפכו בדקות האחרונות למשחק מזהיר ( למעט החטאת שלשה פזיזה של שאראס ) של השניים. שש וחצי דקות לסיום גרשון מצא את עצמו בלי וויצ'יץ', באסטון ותומאס. קאציקאריס הכניס את לוליס היעיל ויחד עם אנטיץ' על המגרש היה ברור לכל בר-דעת, אפילו ללא תעודת מאמן, כי עכשיו היוונים צריכים ללכת פנימה. הצחקתם את אנטיוכוס. יידוי השלשות המשיך כאילו לא השתנה המצב במשחק. היתרן היחסי של אתונה לא נוצל וברגע שהשניים יצאו בחמישית זה נגמר עבור האתונאים. סיומת אדירה של שאראס ופארקר עם לחימה של השאר ושוב המכבים ניצחו את היוונים.

המשחק הזה הראה כמה עמוקה ומנוסה מכבי. למרות היותה ללא גבוהים דקות ארוכות ברבע הרביעי היא שמרה על פער סביר מאתונה. משחק ההתקפה של מכבי הוא תענוג צרוף ומשוחק בקצב של NBA. על אף ירידה מהירה של אתונה, כל המשחק המכבי נראה כמו משחק מעבר אחד ארוך. מכבי בראשות גרשון מנצלת את המעבר לשעון 24 הכי טוב באירופה כאשר היא משחקת התקפות מהירות וקצרות אשר לא נותנות ליריב זמן התארגנות. מצד שני, ההגנה, אישית או אזורית פשוט מעליבה ונגד קבוצות עם ספסל יותר טוב מזה של אתונה, ניסיון רב יותר והגנה חזקה יותר מכבי תתקשה ותתבסס על יכולת אישית בלבד וכאן דברים יכולים להסתבך.כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
חפשו את האשהגומרים הולכיםיכול להיות שזה נגמר ?סיכום שלישויהי ביום ההואאותה הגברת בשינוי אדרת אדם בעקבות גורלושושלתיום ממוצעעידן התמימות "עסקונה" מפסידים אבל אופטימייםהפסידו לעצמםקלקלו את החגפוליסת ביטוחדרוש: ניהול מקצועיעונת מבחןהגביע הקדוש© כל הזכויות שמורות
cker();