הסטטיסטיקה המקצועית של "ספסל"
ספסל ,20/11/2007

מערכת החיתוכים הסטטיסטיים של "ספסל" תעזור לכם לנצח במשחק הבא
כל הסטטיסטיקות של הליגה הלאומית וכל הקבוצות בבית של מכבי ביורוליג,
בנוסף לליגות העל לגברים ולנשים.איך עושים את זה?
אין יותר פשוט מזה: לוחצים "סטטיסטיקה" בתפריט הראשי של ספסל מצד שמאל, ואז על "סטטיסטיקה מקצועית".
נרשמים למערכת ולמערכת התשלומים של PAYPAL ומתחילים

מה יש במערכת?
כל הצלבות הסטטיסטיקה האפשריים שהצלחנו לחשוב עליהן, שעוזרות למאמנים, שחקנים, עיתונאים ואוהדים להגיע בקלות יותר למפתחות הסטטיסטיקה החשובים ביותר, וכך לפשט את המשחק. השימוש פשוט ולא מסובך, ואם בכל זאת יש שאלות, נשמח כמובן לענות עליהן.

איזה ליגות תמצאו אצלנו?
ליגת העל לגברים, ליגת העל לנשים, ליגה לאומית גברים, נתוני הפועל ירושלים וגליל עליון בלבד בגביע יול"ב וכל נתוני קבוצות בית ב' של היורוליג בו משחקת מכבי ת"א.

במערכת שלנו תוכלו להוציא את הדוחות הבאים:
נתונים קבוצתיים
חתכים של נצחונות מול הפסדים
בעזרתם תוכלו לדוג את המפתחות לנצחון על היריבה שלכם.
קחו לדוגמא את הפועל ירושלים לפני שנתיים. קליק אחד במערכת כבר היה מראה לכם שהקריטריון הכי חשוב שלה באותה עונה היה יחס אסיסטים לאיבודים: בניצחונות היא מסרה 19.4 אס', ואיבדה 13.1 כדורים בלבד. בהפסדים היחס התהפך: 14.1 אס' בלבד לעומת 15 איב'!

באותו חלון הייתם גם יכולים לראות שבשבעת הפסדיה קלעה ירושלים רק 65.4% מקו העונשין, ואילו בניצחונות 77.6%, ושמעבר לקשת היא קברה בניצחונות 7.4 שלשות ב39%, לעומת 5.6 שלשות ב30% בהפסדים.

חתכים של בית/חוץ
כאן תוכלו להבין בקלות יותר למה ציבונה זאגרב הגיעה להיכל נוקיה עם 11 הפסדי חוץ רצופים. בבית היא קולעת 96.5 נק', מורידה 8.0 ריב' התקפה, הולכת לקו 6 פעמים יותר (ומדייקת באחוזים גבוהים) וקולעת 11 שלשות ב-51%. בחוץ לעומת זאת, היא יורדת ל-68.5 נק', 4.5 ריב' וקולעת רק 5 שלשות ב-29%. כמו כן, בבית היא מאבדת 8 כדורים בלבד לעומת 18.5 בחוץ!

סטטיסטיקה לפי משחקים מסויימים
תוכלו להוציא דו"ח של סטטיסטיקה מצטברת של קבוצה רק במשחקים שמעניינים אותכם. זאת אומרת אם אתם רוצים לדעת מה עשתה הפועל גלבוע/עפולה נגד קבוצות במקומות 1-4 בליגה, פשוט תבחרו את המשחקים הרלוונטים ותקבלו את הדו"ח.

סטט היריבים נגד קבוצה ספציפית
תבחרו קבוצה ותקבלו מה עשו כל השחקנים בליגה נגדה. כך תוכלו לראות איזה שחקנים ובאיזה עמדות קלעו הרבה נקודות נגד הקבוצה הזאת. בליגת הנשים לדוגמא, מול בני יהודה בלטו איינה ווקר עם 30 נק' ו-12 ריב', דיאנה ג'קסון עם 26 נק' ו-15 ריב' וצ'סיטי מלווין עם 25 נק' ו-6 ריב'. כולן הלכו חזק לריב' התקפה וניצלו נקודת תורפה של הכתומות.


איינה ווקר. הצטיינה מול בני יהודה

השוואה בין שתי קבוצות
זוהי השוואה של ראש בראש, תוכלו לבחור שתי קבוצות ולראות מה עשו זו מול זו במפגשים ביניהן העונה בליגה.

הגנה לפי עמדות
בחרו קבוצה ותוכלו לראות כמה קלעו נגדה מכל עמדה במגרש.
כאן למשל תוכלו לראות שנתניה בתחילת העונה סופגת את רוב האש מהגארדים. הרכזים נגדה קולעים 24.8 נק', השוטינג גארדים מוסיפים 23.0, ועם יתר העמדות הם מתמודדים יפה: 39.2 מכל שלוש עמדות הפנים גם יחד!

פירוט התקפה והגנה
בחרו קבוצה ותוכלו לראות מה היא עשתה מבחינה קבוצתית ומה עשתה היריבה שלה בכל מחזור ומחזור. כך למשל אפשר לראות את הקושי של מכבי ת"א ביציאה מהיכל נוקיה בפתיחת היורוליג בשני משחקי הבית הראשונים שלה היא עצרה יפה את היריבות על 43.2% לשתיים ו-4 שלשות ב-27%, אבל בחוץ היא ספגה 59.7% לשתיים ו-11 שלשות ב-44%, ולפיכך ממוצע הספיגה שלה בחוץ היה גבוה ב-23.5 נק' יותר מאשר בבית!

רבעים
כאן תוכלו לדעת באיזה רבע הקבוצה היריבה טובה יותר.
מכבי רמת חן למשל פותחת את המשחקים בצורה נוראית ומפסידה את הרבע הראשון בממוצע 15.6 - 22.9, אבל משתפרת בהמשך ומנצחת את הרבע השלישי בממוצע של 3.6 ואת הרבע האחרון בהפרש של 3.7.

ניתוח ספסלים
כאן תוכלו להשוות מה עושה החמישייה של הקבוצה ביחס לספסל שלה. לדוגמא, בפתיחת היורוליג ניתן לראות שבמלאגה החמישייה לא אומרת דבר, כיוון שהספסל קולע 50.6% מסך הנקודות של הקבוצה! בוילנה ומילאנו לעומת זאת, המצב הפוך. בריטאס, קולע הספסל 18.2 נק', בעוד במילאנו המחליפים רושמים רק 13.8 נק'!

השוואת ישראלים מול זרים
פה אפשר לראות איך מתחלקת חלוקת הדקות והנקודות בין הישראלים לבין הזרים. בבני השרון למשל, הישראלים מאכזבים מאוד בארבעת המחזורים הראשונים עם 24.8 נק' בלבד. בירושלים, הישראלים מובילים את הליגה בפער ניכר עם 52.0 נק' ב-125 דק' בממוצע, אבל הזרים אחרונים בהפרש עצום. הם קולעים 29.7 נק', כאשר הזרים הבאים בתואר הם אלו של אשקלון עם 14.1 נק' יותר!


באוורס. הזרים של ירושלים לא פוגעים

נתונים אישיים
חיתוכים נצחונות/הפסדים/בית/חוץ
כאן תוכלו לבחור שחקן ספציפי ולראות אותו בבית מול חוץ, בנצחונות מול הפסדים, אתם כבר יודעים כמה זה חשוב.
וונטיגו קאמינגס לדוגמא, בשני משחקי הבית הראשונים לא מצליח להביא את היכולת שלו לידי ביטוי, ורושם 3.0 נק' בלבד, כאשר אפילו מהקו הוא עומד על 40%. בחוץ הוא עולה ל-8.0 נק', זורק יותר ומדייק ב54% לשתיים לעומת 22.2% בלבד בבית.

ניב ברקוביץ' מהפועל יקנעם/מגידו רשם בשני הניצחונות הראשונים של קבוצתו 21.5 נק', 9 קליעות עונשין ב-90% דיוק ו-3.5 חטיפות, אבל בשני ההפסדים ירד ל-3.5 נק', לא הגיע אפילו פעם אחת לקו והסתפק בשתי חטיפות. בנוסף, אחוזים לשתיים ירדו מ-61% בניצחונות ל-18% בהפסדים.


ברקוביץ'. הברומטר של הקיבוצניקים

סטט מול קבוצה ספציפית
כאן תוכלו לראות מה עשה שחקן מסוים מול קבוצות מסויימות. אפשר לבחור את הנתונים שלו מול קבוצה אחת, ואפשר להשוות ולבדוק מה עשה מול מספר קבוצות.
לדוגמא: בקדנציה הקודמת שלו בארץ, רשם אוטיס היל בעשרת המשחקים מול מקומות 1-3 רק 15.0 נק', וקלע מהשדה ב-61% בלבד. מול הקבוצות במקומות 5-12, הוא רשם 17.8 נק' ב-74% מהשדה!

השוואה בין שני שחקנים
תוכלו להשוות בין שחקנים בממוצעים העונתיים שלהם וגם במפגשים ביניהם ראש ראש בליגה.
לדוגמא, לייני סלווין רשמה במהלך העונה שעברה 9.2 נק', 4.7 אס' ו-3.8 ריב' לעומת 6.8 נק', 2.5 אס' ו-3.3 ריב' של שירי שרון. במפגשים בין רמלה לרמת חן, הפערים התחדדו לטובת סלווין, שקלעה 6.4 נק' והלכה לקו פעמיים יותר משרון.

מובילים בנקודות וריבאונד לדקה
כאן תוכלו לראות טבלאות יעילות לפי דקה.

מדד יעילות
דירוג השחקנים בליגה לפי נוסחת יעילות פשוטה שמשקללת את התרומה שלו לפי הקטגוריות הסטטיסטיות השונות.

פירוט סטט ממחזור מסוים
סתם מתחשק לכם לדעת מה עשה כל שחקן במחזור השלישי, תבחרו מחזור ותקבלו טבלה של כל השחקנים בליגה במחזור השלישי מבחינת נק', רב' ואסיסטים.

דו"ח כל השחקנים
כאן תוכלו לקבל את שורת הסטטיסטיקה של כל השחקנים בליגה.

דוח לפי שם
הקלידו שם שחקן וקבלו את הסטטיסטיקה שלו בכל הקריירה. כולל שחקני עבר. כך תוכלו לראות את הנתונים של ווינפרד קינג בעונת 92/93 לעומת נואל פליקס בעונת 06/07.


--- דוגמאות לשימוש במערכת ------

ההיעלמות של יותם הלפרין
את העונה פתח יותם הלפרין מצוין. בגמר גביע ווינר ובמחזור הראשון של היורוליג הוא רשם 19.5 נק', 5.0 ריב', 7.5 אס', 2.5 חט', 5.5 זר' עונשין למשחק ו-91% דיוק מהקו. מאז חזרתו של וויל ביינום (6 משחקים), הלפרין משחק 12.3 דקות פחות, ויורד בכל הנתונים: 4.3 נק', 1.7 ריב', 2.7 אס', 0.5 חט', רק 0.8 זר' עונשין ב-80% דיוק. כמו כן, הוא ירד ב8.1 זר' מהשדה, ואחוזים לשתיים צנחו בחצי: מ-67% ל-38.5%.

הרבע האחרון
ציבונה מפסידה את הרבעים האחרונים במשחקים עד כה בממוצע של 5.0 נק', ורק במחזור הראשון ניצחה את עשר הדקות האחרונות. מכבי לעומת זאת מנצחת בבית בעשר נקודות בממוצע את הרבע האחרון, והורידה את לה-מאן ל-9 בלבד ופילזן ל-12. מול ציבונה, שמפסידה בחוץ את הרבע האחרון בהפרש ממוצע של 9.5 נק', זה עשוי להיות מכריע.

מי שמכיר את נוקיה, מסתדר
אלו שכבר מרגישים בנוח בנוקיה מבין שחקני מכבי, מסתדרים בו מצוין: דריק שארפ קולע בבית 4.0 נק' יותר מבחוץ, יותם הלפרין קולע 6.0 יותר וליאור אליהו קלע במשחקי הבית ביורוליג 11.0 נק', בעוד בחוץ הוא עדיין מחפש את נקודתו הראשונה.

אלו שהקהל עדיין לא אימץ לחיקו, מתקשים הרבה יותר: ביינום קולע בבית 4.0 פחות, פייזר קולע 6.0 פחות ויורד מ-77% לשתיים ל-36% בבית וקאמינגס תורם בנוקיה רק 3.0 נק' לעומת 8.0 בחו.

------

אנחנו מקווים שתהנו מהמערכת ותמצאו אותה קלה לשימוש.
אם יש לכם הערות, תיקונים שאלות או רעיונות והצעות לשיפור, אפשר לפנות אלינו באי מייל הרגיל.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();